Týmová řešení Post-it®, metoda kanban

Metoda kanban

S metodou kanban si zorganizujete úkoly a členům týmu umožníte dobrý přehled


 • Velké projekty vyžadují organizační řešení, které nabízí okamžitý přehled o různých fázích. S metodou kanban a bločky Post-it® Super Sticky Notes získáte jednoduše srozumitelný systém, v němž můžete snadno organizovat úkoly, delegovat je na členy týmu a sledovat, jak postupují.

  Když váš tým řeší komplikovaný projekt, který zahrnuje například několik fází, výstupů a účastníků, potřebujete řešení, které vám poskytne přehled o všech rozpracovaných etapách a umožní členům týmu podat maximální výkon. Metoda kanban, neboli třísloupcová metoda, organizuje pracovní postup, aby se dala snáze sledovat fáze dokončení projektu.

  Systém kanban původně vznikl v roce 1959 jako součást známého výrobního systému firmy Toyota. Metoda se natolik osvědčila, že už o tři roky později začala firma tímto způsobem organizovat kompletně celou výrobu.

  Týmy mohou s touto metodou konsolidovat informace o stávajících projektech firmy a souvisejících aktivitách. Umožňuje jim vizualizaci jednotlivých fází projektu a přehledně sledovat pokrok každého člena týmu. A když je pokrok jasně patrný a lze ho stále sledovat, je pro týmy snazší udržet potřebné tempo a vzájemně spolupracovat na dosažení společného cíle.

  Post-it® Brand Udržujte týmy na cestě s Kanbanem

 • Využijte kanban také. Ukážeme vám, jak na to

  V systému kanban se úkoly řadí podle míry dokončení do jedné ze tří kategorií – Úkol, Řeší se a Hotovo. Díky přehlednému zachycení úkolů v kontextu, které tato metoda umožňuje, mohou týmy rychle a účinně optimalizovat pracovní postupy. Níže najdete postup, jak vytvořit nástěnku kanban pro vaše týmové projekty.
   

  1. Nejprve budete potřebovat hladký povrch – osvědčila se samolepicí popisovatelná fólie Post-it® Super Sticky Dry Erase Surface – dále fixu a bločky Post-it® Super Sticky Notes (každý člen týmu má svou barvu). Pokud se potřebujete s nástěnkou někam vydat, maximální přenositelnost vám poskytnou flipcharty Post-it® Super Sticky Meeting Charts.
  2. Vytvořte sloupce tak, že do horní části nástěnky rovnoměrně rozmístíte čtyři poznámky ve stejné barvě. Do prvního sloupce napište „Kdo“, do druhého „Úkol“, do třetího „Řeší se“ a do čtvrtého sloupce napište „Hotovo“.
  3. Každému členovi týmu se přidělí odlišná barva poznámek. Tyto poznámky přilepte do sloupce Kdo, abyste snadno rozeznali, kdo je za jednotlivé úkoly odpovědný.
  4. Požádejte ostatní, aby na poznámky s přiřazenou barvou napsali názvy svých projektů a úkoly, a nalepte je do sloupce Úkoly.
  5. Každý člen týmu by si měl zvolit úkol, se kterým začne, a posunout ho do části Řeší se. Pracovníci by měli stav úkolů pravidelně aktualizovat a postupně posouvat své poznámky doprava, dokud nebudou ve sloupci Hotovo.

  Se správnými nástroji může váš tým vyřešit jakýkoli problém. Metoda kanban může v týmových pracovnících podnítit motivaci k dosažení vynikajících výsledků – společnými silami.Sledujte Post-it® Brand
Post-it Brand je ochranná známka společnosti 3M.
Změnit Lokaci
Česká republika - Čeština