Studijní tipy, se kterými se dostaneš dál

Pár tipů značky Post-it® ti pomůže zvládnout i těžkou zkoušku.

Když tě život zkouší. Post-it® bločky ti pomůžou udělat zkoušky na jedničku. Stačí se držet těchto tipů a studovat bez stresu.


 • Někdy se zdá, že se ti v životě děje tisíc věcí najednou a učení je jenom jedna z nich. Taky se často dostává úplně na konec seznamu věcí, co je potřeba udělat. Značka Post-it® ti pomůže udržet si ve všem přehled a všechno zvládnout. Zapiš, nalep a udělej to.

  Tipy ke studiu, které vám pomohou dosáhnout - flash karty

 • 1. Studium s kanbanem

  Nástěnka kanban je úžasná věc pro organizaci a zvládání úkolů a sledování pokroku a aplikace Post-it® ti umožní ji sdílet na různých platformách, čímž ti pomůže nevypadnout při učení z rytmu.

  Tady je návod: pro začátek budeš potřebovat hladký povrch, třeba stěnu, Post-it® silně lepicí bločky a seznam úkolů, které je potřeba splnit. Větší Post-it® silně lepicí bločky stejné barvy rozmísti rovnoměrně v horní části nástěnky kanban a vytvoř tak sloupečky. Označ je třeba „Úkol“, „Dělám na tom“ a „Hotovo“. Dál přidej do sloupce „Úkol“ různobarevné bločky s úkoly.

  Jak budeš na úkolech pracovat, postupně bločky přesouvej do dalších sloupců, dokud všechno nesplníš. Post-it® silně lepicí bločky si taky můžeš zaznamenat do aplikace Post-it® a sledovat je na digitální nástěnce kanban. V aplikaci Post-it® si je můžeš prohlížet odkudkoli a sdílet je s kýmkoli. Stačí je vyexportovat do různých formátů a služeb, jako jsou PowerPoint®, Dropbox nebo Trello®.

  Studium s kanbanem

 • 2. Vytas kartičky

  Pokud si potřebuješ zapamatovat spoustu informací, můžeš se spolehnout na pomocné kartičky. Vyrob si je tak, že zkouškovou otázku napíšeš nebo nakreslíš na Post-it® silně lepicí bloček (76 × 76 mm). Na další lístek napiš odpověď. Pokud se učíš třeba španělská slovíčka, nakresli si na jeden lístek obrázek ryby a na druhou napiš „el pescado“. Lístek s obrázkem ryby nalep na lístek s překladem a někam polož (třeba na stůl). Potom ho můžeš zvednout a zkontrolovat si, že znáš odpověď. Protože bločky dobře lepí, můžeš je dát, kam chceš, a vzít si je s sebou i na cestu.

  Tipy ke studiu, které vám pomohou dosáhnout - posuňte si paměť připomínkami na neobvyklých místech

 • 3. Procvičuj si paměť pomocí připomínek na neobvyklých místech

  Pokud jsi neustále v pohybu, dávej si připomínky místa, která by tě jinak nenapadla, ať máš ty nejdůležitější pojmy v dosahu. Napiš si poznámku nebo nakresli diagram na Post-it® silně lepicí bloček (76 × 76 mm) a dej ho na nějaké neobvyklé místo. Zkus najít jiná místa než ta, kde obvykle pracuješ, například dveře od ledničky nebo zrcadlo v koupelně. Vyber si jasné barvy, kterých si všimneš. Protože Post-it® bločky výborně lepí, můžeš je přelepovat jinam a neustále si tak procvičovat paměť.

 • 4. Označ si to nejdůležitější a ušetři si čas

  U učebnic a sešitů je důležité, aby člověk mohl vždycky rychle najít tu správnou stránku. Pokud chceš mít informace pod kontrolou, můžeš si určovat konkrétní sekce, označovat nejdůležitější myšlenky a dělat poznámky. Pořádek v sešitech si můžeš udržet tak, že důležité sekce označíš pomocí Post-it® záložek, které ti pomůžou hned najít to správné místo. Pokud jde o učebnice, můžeš si v nich pomocí Post-it® značkovacích bločků dělat poznámky, které snadno najdeš (a nebudeš je muset psát přímo na stránky). Díky jasným barvám je hned najdeš a na konci roku nebudeš muset procházet celou učebnici a všechno mazat. U všech učebních materiálů, ať už jsou to sešity, učebnice, nebo podklady pro přednášky, si můžeš označovat důležité pojmy, slovíčka nebo diagramy pomocí Post-it® rejstříkových záložek, díky kterým všechny informace rychle najdeš.

  Tipy ke studiu, které vám pomohou dosáhnout - najděte způsob, jak si odpočinout

 • 5. Udělej si pauzu

  Nemůžeš se učit pořád. Naplánuj si přestávky na chvíle, kdy se skutečně zasekneš. Udělej si „krizové“ Post-it® silně lepicí bločky (76 × 76 mm). Popadni bloček a napiš si cokoli, čím se trochu odreaguješ – jednu věc na každý lístek. Až se příště zasekneš, strhni horní lístek a udělej to, co tam máš napsáno. Díky Post-it® silně lepicím bločkům budeš mít všechny tyhle nápady v pohotovosti, až je budeš potřebovat nejvíc. Můžeš si je nalepit, kamkoli chceš.

  Někdy je to docela dřina, když je potřeba se učit na zkoušky, dělat mimoškolní aktivity a vůbec nějak žít. Ale pokud jde o dokončení studia, není to jen výborná investice do budoucnosti, ale taky něco nabíjejícího. Protože když něčemu dobře rozumíš, nic tě nezastaví.

 • 6. Správný výzkum

  K úspěšnému studiu je potřeba vědět, jak správně dělat výzkum.
  Když si budeš fakta zapisovat na Post-it® silně lepicí bločky, líp se ti zapíšou do paměti. Tahle jednoduchá aktivita je výborná pro přípravu na jakoukoli zkoušku.

  Vyber si téma, které chceš prozkoumat, a zapiš si 5–10 klíčových slov a faktů, které se dozvíš, na samostatné Post-it® silně lepicí bločky. Nové informace si uspořádej na zdi a po lekci si zaznamenej poznatky v aplikaci Post-it®. V rámci aplikace si je uspořádej do skupin podle témat. Nakonec je z aplikace Post-it® vyexportuj do vhodného formátu, jako je PowerPoint®, Excel nebo PDF. Export můžeš použít jako studijní pomůcku.

  Prozkoumejte správnou cestu


Sledujte Post-it® Brand
Post-it Brand je ochranná známka společnosti 3M.
Změnit Lokaci
Česká republika - Čeština