Ponorné chlazení výkonové elektroniky

Zobrazit všechny produkty

Schopnost přesně řídit elektrické napětí ve velkém rozsahu umožnila vznik mnoha účinných a velmi výkonných inovací... Od vysokorychlostních elektrických vlaků až po větrné elektrárny a elektromotory pro veškeré účely, od těžkých zařízení k zemním pracím až po osobní elektromobily (EV). Zařízení, která řídí tento proces, jako jsou měniče napětí, tyristory, bipolární tranzistory s izolovaným hradlem a pohony s proměnnou rychlostí, však vyžadují vysoce výkonné chlazení výkonové elektroniky.

Společnost 3M vyvinula technické kapaliny 3M™ Novec™ sloužící jako velmi účinné kapaliny pro ponorné chlazení pro zařízení s výkonovou elektronikou měnící napětí. Tyto dielektrické kapaliny jsou bezpečné při kontaktu s elektronikou a účinně a rovnoměrně chladí výkonová zařízení pomocí jednofázového nebo dvoufázového chlazení. Vyznačují se širokým rozsahem provozních teplot, vynikající materiálovou kompatibilitou a snadnou údržbou. Díky těmto vlastnostem je chladicí kapalina na bázi technických kapalin Novec vynikající alternativou k systémům chlazeným vzduchem, vodou nebo olejem. A to vše bez rizika z hlediska bezpečnosti pracovníků nebo ohrožení životního prostředí. Při projektování a vývoji moderních strojů s elektrickým pohonem můžete využít technických kapalin 3M Novec, které spolehlivě zajistí jejich chlazení.

Umělecká fotografie stříkající bezbarvé kapaliny na zářivě modrém pozadí
Posun na vyšší úroveň díky sofistikovanému chlazení.

Potenciál ponorného chlazení klíčových elektroenergetických zařízení

Výkonná elektronika posunuje svět dopředu. Společnost 3M má desítky let zkušeností s řešeními k chlazení výkonové elektroniky s využitím kapalin na elektroniku 3M ™ Fluorinert™. Technické kapaliny Novec příští generace nyní mohou zajistit její chlazení díky jednoduchému, účinnému a vysoce výkonnému ponornému chlazením se zvýšeným profilem udržitelnosti. Zvažte potenciál technických kapalin Novec vyznačujících se významnými přednostmi v porovnání se stávajícími metodami chlazení, které zajistí spolehlivé chlazení výkonové elektroniky budoucnosti, jako jsou:

 • Vysokorychlostní vlak v prostoru moderního nádraží, s lidmi na nástupišti.
  Vysokorychlostní železnice

  Elektrické vysokorychlostní vlaky mění způsoby cestování na dlouhé vzdálenosti. Díky nim je cestování bezpečné, rychlé a má výrazně nižší dopad na životní prostředí než letecká doprava nebo jiné srovnatelné druhy dopravy.

 • Těžká technika pro zemní práce při výkopových pracích za úsvitu slunce.
  Těžké strojírenství

  Zařízení pro zemní práce mohou doslova přenášet hory, což však vyžaduje obrovskou energii a sílu. Ta může být těmto zařízením efektivně dodána elektrickými a hybridními pohonnými systémy řízenými výkonovou elektronikou.

 • Zelené pole s vysokými větrnými turbínami, modrým nebem a načechranými obláčky.
  Větrné turbíny

  Aby bylo možné spoutat a využít větrnou energii, je zapotřebí komplexní přeměny mechanické energie, která je proměnlivá v závislosti na rychlosti větru, na elektrickou energii vhodnou pro distribuční síť.

 • Námořní plošina k těžbě nafty a plynu (ropy) v oceánu.
  Podmořská těžba nafty

  Mořské dno moře je náročným prostředím pro výkonovou elektroniku používanou ve velkoobjemových čerpadlech, které zvyšují účinnost těžby nafty.

 • Dvoje vedle umístěné dveře vysokorychlostních výtahů, s červenými zdmi.
  Vysokorychlostní výtahy

  Architekti navrhující mrakodrapy potřebují zajistit rychlou dopravu osob do vysokých pater budov. Nové vysokorychlostní výtahy jsou navrhovány tak, aby zvyšovaly pohodlí a kvalitu života i práce ve výškových budovách.

 • Vozidlo s elektrickým pohonem dobíjející baterii u nabíjecí stanice.
  Automobilový průmysl

  Masové rozšíření elektrických vozidel závisí na výrobě účinných, spolehlivých pohonů využívajících výkonovou elektroniku k přenosu energie z baterií na kola vozidel, a na infrastruktuře a kabelech k dobíjení baterií.


Nová řešení k chlazení pohonů nové generace


 • Další fáze celých desetiletí našich zkušeností s chlazením výkonové elektroniky

  Kapaliny pro elektroniku 3M Fluorinert jsou již několik desítek let používány k ponornému chlazení výkonové elektroniky. Společnost 3M nyní uplatňuje tyto zkušenosti při aplikaci technických kapalin 3M Novec, které mají tytéž vlastnosti, avšak s rozšířeným profilem udržitelnosti z hlediska životního prostředí. Kontaktujte nás v souvislosti s volbou produktu, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a požadavkům.


Novec: Sofistikovanější řešení v porovnání s jinými prostředky k chlazení

Chlazení výkonové elektroniky pomocí technických kapalin Novec v ponorném chladicím systému má mnoho předností oproti jiným metodám.

 • Bílá ikona teploměru na fialovém pozadí představující bod varu.
  Novec a vzduch

  Ponorné chlazení je účinnější a konzistentnější než chlazení vzduchem. Umožňuje hustěji osazené elektronické součástky, což je nesmírně důležité při sestavování elektronických systémů menších rozměrů.

 • Bílá ikonka kapajícího vodovodního kohoutku na fialovém pozadí, představující vodu / vodní chlazení.
  Novec a voda

  Používání vody k chlazení výkonové elektroniky je velmi složité, je totiž nutné zajistit, aby se voda nedostala do kontaktu s elektronikou a nezpůsobila zkrat. Technické kapaliny Novec jsou dielektrické a bezpečné při kontaktu s elektronikou, což přináší značné zjednodušení systému.

 • 3 bílé kapky kapaliny na fialovém pozadí představující ponorné chlazení s použitím oleje.
  Novec a olej

  Všechny oleje, které jsou používány k přenosu tepla při ponorném chlazení výkonové elektroniky, jsou při určité teplotě hořlavé. Zůstávají po nich také olejové stopy v zařízení. Technické kapaliny Novec jsou nehořlavé, což zvyšuje bezpečnost jejich použití, a nezanechávají stopy v chlazeném zařízení, což usnadňuje údržbu.


 • Velký zelený strom na zeleném poli, s jasně modrou oblohou.

  Vysoká účinnost bez kompromisů

  Produkty řady Novec garantují účinnost bez kompromisů. Naši technici vyvinuli technické kapaliny řady Novec s cílem přispět k ochraně pracovníků i k ochraně životního prostředí. Technické kapaliny Novec se vyznačují následujícími charakteristikami:
   

  •  Vysoký stupeň bezpečnosti pro pracovníky a nehořlavost
  • Nízký dopad na životní prostředí, nulový potenciál poškozování ozónové vrstvy (ODP) a nízký potenciál globálního oteplování (GWP) v porovnání s běžnými chladicími prostředky na bázi uhlovodíků
  • Soulad s platnými předpisy - tyto produkty nejsou zařazeny na seznam látek se zákazem nebo postupným omezováním používání

Informační zdroje a informační nástroje na téma chlazení elektroniky

Knihovna informačních zdrojů o produktech Novec

Obraťte se na nás v případě dotazů v souvislosti s ponorným chlazením výkonové elektroniky

3M Novec je více než jen produktová řada - za těmito produkty stojí tým odborníků, který sdílí vaše nadšení pro řešení problémů a zlepšování kvality života. Naše zkušenosti s ponorným chlazením a chlazením výkonové elektroniky jsou zárukou toho, že jsme schopni pomoci vám s řešením vašich požadavků a potřeb. Kontaktujte nás v případě jakýchkoliv dotazů v souvislosti s tím, jakým způsobem bychom vám mohli pomoci, například:
 

 • Součinnost při kontaktu s výrobci systémů ponorného chlazení
 • Součinnost při objednávání technických kapalin Novec nebo při volbě mezi kapalinami Novec a kapalinami pro elektroniku 3M Fluorinert
 • Informace o koupi testovacích vzorků
 • Údaje o produktu
 • Rady k použití a nejlepší praxe