Aerosolová čistidla pro údržbu a opravy

Zobrazit všechny produkty

Vědečtí pracovníci společnosti 3M pečlivě vyvinuli náš revoluční produkt, nehořlavá 3M™ Novec™ Aerosolová čistidla, jejichž vlastnosti a materiálová kompatibilita přesně odpovídají vašim potřebám, bez jakýchkoliv kompromisů z hlediska bezpečnosti pracovníků nebo ochrany životního prostředí. Tyto čisticí prostředky přesně splňují vaše potřeby, pokud jde o pracovní účely, bez jakýchkoliv kompromisů.

Pro tyto účely jsme vyvinuli aerosolový čistič Novec vhodný k čištění plošných spojů, čištění elektrických kontaktů, relé a spínačů, čištění pájek, odstraňování tavidla, odmašťování nebo nanášení kontaktního maziva. Tato čistidla jsou skvělou náhradou za hořlavá a toxická aerosolová čistidla s vysokým potenciálem globálního oteplování (GWP). Jsou rychleschnoucí a vyznačují se nízkou toxicitou a příznivými vlastnostmi z hlediska dopadu na životní prostředí – nízkým potenciálem globálního oteplování a nulovým potenciálem poškozování ozónové vrstvy (ODP).

Detailní záběr technika s přilbou, bezpečnostními brýlemi a pracovními rukavicemi, telefonujícího z mobilního telefonu v továrně.
Spolehlivé čištění.

Průmyslová čistidla se silným účinkem pro profesionální použití

Ať už pracujete v oblasti elektroniky, v leteckém nebo automobilovém průmyslu či dopravě, vaše potřeby z hlediska aerosolových čistidel jsou stejně náročné jako zařízení, s nimiž pracujete. Naše 3M Novec Aerosolová čistidla byla vyvinuta k tomu, aby vyhovovala těmto nárokům.

 • Pohled shora na čisté součásti vozidla a automobilové díly
  Kompatibilita produktů

  Naši vědečtí pracovníci cíleně pracovali na vývoji 3M Novec Aerosolových čistidel vyznačujících se vysokou dielektrickou pevností, díky nimž jsou tato čistidla účinná k čištění součástí pod napětím (do 25 kV) a k čištění celé řady materiálů, jako jsou např. většina plastů, kovů, plošné spoje, tištěné spoje (PCB) aj.

 • Elektrikář prohlížející si plány, stojící před velkou otevřenou elektrickou rozvodnou skříní.
  Čisticí účinek

  Zvolte si správné aerosolové čistidlo, které bude odpovídat vašim potřebám z hlediska přesného čištění součástí. Tato čistidla účinně a šetrně odstraňují vše, od částic nečistot a lehkých olejů až po hutná maziva a pájecí pasty (tavidla).

 • Přístav Pusan v Jižní Korey za soumraku s osvětleným přístavem a budovami.
  Mnoho účelů použití

  Naše aerosoly řady Novec jsme vyvinuli ve spolupráci s odborníky v oboru tak, aby naše produkty splňovaly požadavky na čištění v oblasti elektroniky, čištění elektrických zařízení, v oblasti letectví, dopravy, k čištění továrních zařízení a vlastně jakýchkoliv součástí vyžadujících přesné kompletní čištění.


Mimořádný čisticí výkon k mnoha různým účelům

Zobrazit všechny produkty
 • Záběr skupiny pěti barevných sprejů 3M Novec.
  • Všechna3M Novec Aerosolová čistidla jsou založena na patentované technologii rozpouštědel 3M vyznačující se mimořádnou účinností a vysokým stupněm bezpečnosti pro pracovníky a skvělými ekologickými parametry přispívajícími k ochraně naší planety.
  • Při volbě čistidla elektrických kontaktů, odstraňovače tavidel – pájecích past, odmašťovače elektronických součástí nebo čistidel plošných spojů dejte přednost produktům s mimořádnou a konzistentní účinností vyvinutým pro daný účel. 3M Novec čistič kontaktů, čistič kontaktů Plus a čistič kontaktů/lubrikant nabízejí vynikající kombinaci skvělých vlastností k čištění lehce znečištěných elektrických a elektronických součástí. 3M Novec Odmašťovač elektronických součástí je určen k čištění silněji znečištěných dílů, k odstraňování olejů, lubrikantů a maziv z vnitřních součástí elektronických zařízení, přesných součástí a jiných elektromechanických přístrojů.
  • 3M Novec Odstraňovač tavidla odstraňuje nečistoty a tavidla po pájení, které mohou poškozovat cennou elektroniku nebo zařízení. Více informací o všech produktech naleznete zde:
  • 3M Novec Čistič kontaktů

   3M Novec Odstraňovač tavidla


Produkty stvořené k tomu, aby byly nejlepší

Hledejte inteligentní řešení. Bezpečné. Ekologicky udržitelné produkty. Stránka

Tyto produkty představují kombinaci vysoké účinnosti čištění kriticky důležitých součástí s vysokou úrovní bezpečnosti a skvělým ekologickým profilem.

 • Pravá ruka v rukavici nanášející sprejem 3M Novec Čistič kontaktů
  Sofistikované: Účinnost podle vašich potřeb

  3M Novec Aerosolová čistidla poskytují mimořádný čisticí účinek a důležité vlastnosti přesně podle vašich potřeb:
   

  • Nekorozivní
  • Elektricky nevodivé
  • Pronikají hluboko do těsných nepřístupných míst
  • Rychlé schnutí
  • Nezanechávají zbytky
  • Více než 95 % aktivního rozpouštědla na nádobku pro vyšší čisticí účinek
 • Letecký inženýr pracující v hangáru na motoru 737.
  Bezpečné: Zdraví pracovníků vždy na prvním místě

  Volbou produktu s vysokým stupněm bezpečnosti pracovníků a s následujícími vlastnostmi přispíváte k ochraně těch, kteří každodenně odvádějí skvělou práci:
   

  • Nehořlavost
  • Nízká toxicita
  • Nízký stupeň zápachu
  • Bez obsahu n-propyl bromidu (nPB) a jiných nebezpečných chemických látek, jako jsou trichlorethylen (TCE) nebo methylenchlorid
 • 3 větrné turbíny ve slunečním svitu, zelená tráva a jasně modrá obloha.
  Ekologicky udržitelné: V souladu s regulačními předpisy

  Zajistěte, aby byla vaše činnost vždy v souladu se stále přísnějšími předpisy o ochraně životního prostředí, přispějte k ochraně naší planety pro tuto i všechny další generace a zvolte si udržitelný produkt:
   

  • Nepoškozuje ozónovou vrstvu
  • Nízký potenciál globálního oteplování (GWP)
  • Neobsahuje fluorované uhlovodíky (HFC)
  • Nevztahuje se na ně postupné omezování nebo ukončení používání

Skryté výhody nehořlavých prostředků

Všichni, kdo pracující s aerosoly, ocení jejich nehořlavost, která je velmi důležitá pro bezpečnost pracovníků a ochranu majetku. Jsou zde i další nezanedbatelné výhody, které jsou však méně viditelné:

  • Vyšší bezpečnost skladování: uskladnění těchto produktů nevyžaduje žádná zvláštní opatření, která jsou nutná u hořlavých materiálů.
  • Snadnější přeprava: doprava těchto produktů je rychlejší a levnější, odpadá totiž nutnost postupu podle předpisů pro přepravu nebezpečného materiálu, které se vztahují na hořlavé aerosoly.
  • Jednodušší zpracování: šetřete čas díky menšímu počtu nutných kroků při zajišťování bezpečnosti.

Inovace posouvající vaši činnost na vyšší úroveň

3M Novec Aerosolová čistidla vám poskytují nejen pokročilou technologii čištění, ale také dostatečnou flexibilitu, díky níž splňují nové požadavky a přizpůsobují se budoucím změnám ve vašem oboru.

 • V souladu s regulačními předpisy

  Aerosolová čistidla je potřeba volit velmi pečlivě z důvodu nových regulačních předpisů v oblasti ochrany životního prostředí. Díky vysoké úrovni bezpečnosti pro pracovníky a díky vynikajícímu ekologickému profilu jsou 3M Novec Aerosolová čistidla skvělou volbou.

 • Změny složení

  Pokud váš stávající dodavatel změní složení, podrobte jeho nový produkt zkoušce a zjistěte, zda je vyváženost účinnosti a jiných kvalit tohoto produktu srovnatelná s 3M Novec Aerosolovými čistidly.

 • Vyšší kvalita v každém zásobníku

  Všechna aerosolová čistidla Novec obsahují více než 95 % aktivního rozpouštědla, což zajišťuje vyšší účinnost čištění na každý zásobník, a obsahují méně než 5 % pohonné látky, což obvykle bývá CO2. Většina konkurenčních aerosolů obsahuje pouze 75 % aktivního rozpouštědla.

 • Změna vašeho procesu

  Pokud dojde ke změně vašich výrobních materiálů nebo ke změně čisticího účinku v důsledku zavádění nových technik nebo použití, poohlédněte se po dokonalých produktech z řady 3M Novec Aerosolových čistidel.


Doporučené informační zdroje a nástroje

Knihovna informačních zdrojů

Rozhodli jste se ke koupi?

Koupě 3M™ Novec™ Aerosolových čistidel prostřednictvím našich distributorů je velmi snadná. Vyhledat vhodného distributora na základě níže uvedených informací:


Obraťte se na nás s dotazy ohledně aerosolových čistidel Novec pro opravy a údržbu

3M Novec je více než jen produktová řada - jsme tým odborníků, který stojí za těmito produkty a sdílí vaše nadšení pro řešení problémů a zlepšování kvality života. Kontaktujte nás v případě jakýchkoliv dotazů, například o tom, kde můžete zakoupit naše produkty.