Čištění pomocí rozpouštědel a parní odmašťování Novec

Zobrazit všechny produkty
 • Zvolit si správný produkt pro účely přesného čištění a odmašťování není jednoduché, řešením není kupovat dále stejné produkty, na něž jste dosud byli zvyklí. V dnešní době by mělo být řešením zvolit si vhodnější produkt, který by odpovídal vašim praktickým potřebám a zároveň i hodnotám vaší společnosti, tedy aby splňoval požadavky na kvalitu a zároveň chránil zdraví zaměstnanců i životní prostředí na naší planetě, kterou jednou zanecháme příštím generacím.

  Tyto snahy o vyšší bezpečnost produktů začínají již volbou chemických prostředků, které byly vyvinuty právě s ohledem na ochranu těchto hodnot. Pro výrobce, kteří ke své práci potřebují čističe tištěných spojů, odmašťovače elektromotorů či čistidla jiných přesných součástí, je účinnost životně důležitá a naprosto rozhodující, stejnou pozornost je však nutné věnovat i ochraně zdraví vašich pracovníků. Nové regulační předpisy, stále přísnější pravidla a iniciativy směřující ke zvýšení udržitelnosti kladou stále větší nároky na správnou volbu produktů, které by nahradily trichlorethylen (TCE), posloužily jako alternativní řešení za n-propyl bromid (nPB), nebo nahradily fluorované uhlovodíky (HFC) a hydrochlorfluoruhlovodíky (HCFC). Naše technické kapaliny 3M™ Novec™ jsme vyvinuli právě za tím účelem, abychom splnili vaše požadavky na čištění pomocí rozpouštědel a parní odmašťování a zároveň vám poskytli podporu při plnění vyšších cílů. Dovolte nám, abychom vám pomohli zvolit si čisticí prostředky s ideálními charakteristikami.

Extreme close-up of orthopedic implants and parts in a vapor degreaser basket above bubbling Novec 73DE fluid.
Čistota bez kompromisů

Hodnota sofistikovanějšího a bezpečnějšího čištění

Volba čisticího rozpouštědla má dopad na zdraví a bezpečnost vašich pracovníků. Jejich ochranu nevyžaduje pouze zákon, pečovat o zdraví pracovníků je povinnost, kterou většina společností bere velmi vážně. Vyjádřete svůj postoj k této otázce volbou technických kapalin 3M Novec pro účely čištění pomocí rozpouštědel a parního odmašťování. Díky jejich vlastnostem, jako jsou nízká toxicita, nehořlavost a vysoký stupeň bezpečnosti, se nemusíte ničeho obávat.

Stáhnout brožuru o čištění pomocí rozpouštědel a o parním odmašťování (PDF, 1,16 MB)Šíp

 • Vědecká pracovnice, technik a obchodník v high-tech výrobním provozu.
  Produkty Novec jako náhrada za n-propyl bromid (nPB), methylen chlorid nebo perchlorethylen

  Z důvodu vážných rizik v důsledku toxicity a zpřísněných regulačních předpisů v souvislosti s používáním n-propyl bromidu (známého také jako nPB nebo 1-BP), methylen chloridu a perchlorethylenu (Perc) se mnozí uživatelé poohlížejí po jiných bezpečnějších produktech, jejichž úroveň bezpečnosti by však nebyla na úkor účinnosti.

  Kapaliny 3M Novec mají na rozdíl od těchto rozpouštědel následující přednosti:

  • Vyšší stupeň bezpečnosti pro pracovníky
  • Zvýšená účinnost čištění
  • Nízký dopad na životní prostředí
 • Mladá vědecká pracovnice a starší vědecký pracovník v laboratorních pláštích, prohlížející si součást zařízení.
  Produkt Novec jako náhrada za trichlorethylen (TCE)

  Svědomití výrobci chápou obavy v souvislosti s dalším používáním trichlorethylenu (TCE nebo Trike), který je klasifikován jako karcinogen 2. kategorie. Pokud hledáte náhradu za trichlorethylen, abyste zajistili bezpečnost vašich pracovníků, a nechcete přitom slevovat z vysoké účinnosti, technické kapaliny 3M™ Novec™ mohou být pro vás tím pravým řešením.

  Technické kapaliny 3M Novec:

  • Nevztahuje se na ně regulační nařízení o postupném ukončení používání
  • Mají vyšší stupeň bezpečnosti pro pracovníky
  • Jsou vysoce účinné a mají nízké nároky na údržbu
  • Mají nízký dopad na životní prostředí
 • Obrázek povrchu Země a východu slunce - záběr z vesmíru.
  Produkt Novec jako náhrada za fluorované uhlovodíky (HFC)

  Regulační předpisy o používání freonových plynů poprvé vydané v roce 2006 a novelizované v roce 2014 jsou nyní intenzivně zaměřeny na snížení emisí fluorovaných skleníkových plynů včetně HFC.

  Naštěstí jsou zde zavedená alternativní řešení, díky nimž mohou společnosti přecházet na jiné produkty s nízkým potenciálem globálního oteplování.

  Technické kapaliny 3M Novec:

  • Nevztahuje se na ně regulační nařízení o postupném omezování nebo ukončení používání
  • Vyznačují se nízkým dopadem na životní prostředí (nulový potenciál poškozování ozónové vrstvy a nízký potenciál globálního oteplování)
  • Mají vyšší stupeň bezpečnosti pro pracovníky
 • Velmi detailní záběr vodní kapky dopadající na hladinu vody, vytvářející vlnky.
  Velmi účinná alternativa k čištění na bázi vody

  Systémy čištění na bázi vody, které mnohé společnosti v dnešní době využívají, mají mnoho předností v porovnání se starými systémy, které používaly rozpouštědla poškozující ozónovou vrstvu. Díky pokrokům a vývoji v oblasti technologií a zavádění udržitelných prostředků k čištění, jako jsou technické kapaliny 3M Novec, mohou výrobci získat určité výhody bez použití větších, složitějších a energeticky náročnějších řešení.

  Přednosti technických kapalin 3M Novec:

  • Zvýšená účinnost čištění
  • Zkrácení doby trvání čištění a cyklů schnutí
  • Nižší celkové náklady na vlastnictví
  • Nižší spotřeba energie
  • Nižší ekologická stopa zařízení

Jaké problémy v souvislosti s čištěním bychom vám mohli pomoci vyřešit?

 • Záběr na základnu bílých betonových sloupů před budovou.
  V souladu s regulačními předpisy

  Díky tomu, že neustále hledáme způsoby, jak přispět k lepší a zdravější budoucnosti, přispíváme ke zvyšování úrovně a kvality pracovního prostředí a bezpečnosti pracovníků. Z důvodu potřeby alternativ a náhrad za látky jako n-propyl bromid (nPB), trichlorethylen (TCE), fluorované uhlovodíky (HFC), methylen chlorid a perchlorethylen (Perc), stále více uživatelů hledá bezpečná a udržitelná čisticí rozpouštědla, jako jsou technické kapaliny 3M™ Novec™.

 • Záběr na čisté matice v koši parního odmašťovače nad kapalinou Novec
  Zvyšování účinnosti čištění

  Dobré jméno vašich produktů, pokud jde o kvalitu, závisí na efektivních procesech čištění. Pokud ve vašem výrobním procesu při používání dosavadního řešení chybí dostatečně kvalitní čištění, zvažte použití technických kapalin 3M Novec. Naše technické kapaliny Novec dosahují mimořádných výsledků při čištění plošných spojů, zdravotnických potřeb a součástí elektrických zařízení i při odstraňování řezných olejů.

 • Vysoká zelená tráva se zářivě modrou oblohou, bílými obláčky a slunečním svitem.
  Podpora udržitelnosti

  Udržitelná rozpouštědla 3M Novec k čištění a parnímu odmašťování jsou vynikající alternativou s nízkým potenciálem globálního oteplování a s nulovým potenciálem poškozování ozónové vrstvy. Zařazením technických kapalin 3M Novec do vašeho systému přispíváte k budování dobrého jména vašich produktů, držíte krok s měnícími se regulačními předpisy o ochraně životního prostředí a zároveň chráníte prostředí ve světě, v němž společně žijeme.

 • Láhev z jantarově žlutého skla s obsahem 1 galon (3,7 l) kapaliny 3M Novec 73DE.
  Zvýšená účinnost čištění

  Rozšiřování vaší činnosti je skvělým okamžikem k promyšlené volbě nového čisticího rozpouštědla nebo prostředku k parnímu čištění. Ať pracujete na novém produktu nebo rozšiřujete stávající produktovou řadu, technické kapaliny 3M Novec vám z dlouhodobého pohledu poskytnou něco navíc, bez jakéhokoliv snížení účinnosti či stupně bezpečnosti.


Zajímavosti a novinky v souvislosti s produkty 3M Novec k čištění pomocí rozpouštědel a k parnímu odmašťování

Zobrazit všechny novinky a zprávy

Zajímavosti a novinky v souvislosti s produkty 3M Novec k čištění pomocí rozpouštědel a k parnímu odmašťování

Zobrazit všechny novinky a zprávy

Produkty podle materiálové kompatibility a čisticího účinku

Podívejte se, jak jsou koncipovány technické kapaliny řady 3M Novec a jakým způsobem jejich specifické charakteristiky a materiálová kompatibilita splňují vaše potřeby. Díky široké škále bodů varu, rozsahu účinnosti čištění, době trvání schnutí a tlaků par naleznete v rámci této řady produktů odpovídající řešení vyhovující vašim požadavkům.


Představení technické kapaliny 3M™ Novec™ 73DE

 • Koš parního odmašťovače, v němž jsou uloženy elektronické součástky a díly, umístěný nad technickou kapalinou Novec 73DE.

  Technická kapalina 3M Novec 73DE je vyvinuta k tomu, aby byla bezpečnější a účinnější náhradou toxických rozpouštědel, jako jsou nPB, trichloretylen, chlorid měďnatý a perchlorethylen a vyznačuje se vysokým stupněm bezpečnosti pro těžké odmašťování par a ponorné čištění. Vyznačuje se vysokou rozpustností, nízkým povrchovým napětím, nehořlavostí a stabilitou. Přináší úsporu času i nákladů díky rychlejším cyklům, nižší spotřebě energie a vyššímu výkonu, zvláště při čištění složitých dílů s jemnými tvarovými detaily. Technická kapalina Novec 73DE jako nový člen rodiny produktů Novec svědčí o našem závazku pokračovat v inovacích splňujících vaše potřeby, které se časem vyvíjejí.


Zvolte si produkt 3M Novec a přesvědčte se o jeho kvalitách

Máme odpovídající odborné znalosti a know how, které vám mohou pomoci na cestě k úspěchu.

 • Široký záběr na vědeckou pracovnici a pracovníka v laboratoři společnosti 3M.
  • Globální dosah a zkušenosti
   Díky pobočkám a technickým odborníkům po celém světě vám můžeme poskytnout podporu a pomoc vlastně kdekoliv a kdykoliv.
  • Inovace na světové úrovni
   Vyvíjíme revoluční produkty na základě vědeckých poznatků, jejichž účelem je zkvalitnit vaše výrobní procesy a pozitivně ovlivňovat to, co zde po sobě zanecháte. Naši odborníci vědí, jak přizpůsobit výsledky své práce potřebám v reálném světě. Dovolte nám přesvědčit vás o tom, že tato kombinace může být využita ve váš prospěch.
  • Rozumíme vašim komplexním potřebám
   Vaše společnost provozuje svou činnost v komplexním prostředí vládních předpisů, potřeb z hlediska bezpečnosti, obchodních cílů a technické přesnosti. Odborníci společnosti 3M specializovaní na produkty Novec vědí, jak vám mohou pomoci dosáhnout vašich cílů.
  • Úspěch v mnoha různých odvětvích
   Produkty společnosti 3M Novec jsou používány v nejrůznějších průmyslových odvětvích, od elektroniky a průmyslové výroby až po letectví a zdravotnické přístroje. Pokud vás zajímá, jakých úspěchů jsme dosáhli ve vašem odvětví, kontaktujte nás.
  • Rádi uděláme jakýkoliv krok navíc, abychom vám pomohli dosáhnout úspěchu
   Náš tým zkušených profesionálů vám pomůže pracovat s nuancemi při navrhování nového procesu čištění nebo při zavádění náhrady za stávající čisticí prostředek, a za tímto účelem vám poskytne:
   • Výsledky zkoušek čištění vašich součástí provedených v naší laboratoři
   • Výsledky testů a data získaná našimi experty
   • Vzorky a součinnost při zkouškách
   • Odborné poradenství a inovativní nápady

Obracejte se na nás s jakýmikoliv dotazy v souvislosti s čištěním pomocí rozpouštědel a s parním odmašťováním, či s požadavky na vzorky a zkoušky

Náš tým sestávající z techniků, vědeckých pracovníků a dalších odborníků odpoví na vaše dotazy a nabídne vám podporu, a to kdekoliv, včetně poskytnutí vzorků, údajů a součinnosti při provádění zkoušek. Kontaktujte nás ještě dnes.


Doporučené informační zdroje a nástroje