Produkty vyobrazené nebo zmíněné na této stránce jsou zdravotnickými prostředky. Vždy si prosím pečlivě prostudujte návod k použití (byl-li vydán) a informace o bezpečném používání prostředku.

Tip a rady banner

TIPY NA OŠETŘENÍ RAN

  • Slovo rána (zranění) se vztahuje na jakékoliv porušení kůže. Pokud z rány vytéká krev, je třeba krvácení rychle zastavit. Dříve než začnete ránu ošetřovat, umyjte si ruce a nasaďte ochranné rukavice.

  • Škrábance a odřeniny hrozí všem a zejména dětem, mládeži a osobám, které rády tráví svůj čas aktivně. Ačkoliv zpravidla nejsou nebezpečné, způsobují diskomfort a zvyšují riziko infekce. Jak ošetřit škrábanec nebo odřeninu tak, aby se rychle zahojily? Nabízíme několik dobrých rad.

  • Každému z nás se čas od času tvoří puchýře nebo otlačeniny, zejména na chodidlech. Vznikají v důsledku dlouhotrvajícího tlaku způsobeného nošením těsných nebo nových bot, které se ještě nepřizpůsobily tvaru nohou. Otlačeninám je vždy lepší předcházet než je léčit, nicméně když se již objeví, můžeme zrychlit proces hojení a znovu jít dál světem pevným krokem.