Pohodlná ochrana dýchacích orgánů s 3M™ Cool Flow™ Comfort ventilkem

 • 3M™ Cool Flow™ szelep
  • 37%-kal könnyebben nyílik ki
  • O více než 36 % větší průtok vzduchu
  • Volnější dýchání
  • Větší pohodlí

  3M™ Cool Flow™ Comfort ventilek je navržen tak, aby rychle propouštěl horký, vlhký vydechovaný vzduch. Takto brání nepříjemnému nahromadění tepla uvnitř respirátoru – což je jedna z nejvýznamnějších příčin nepohodlí u uživatelů respirátorů.

  Cool Flow™ Comfort ventilek se otevírá o 37 % snadněji než původní 3M™ Cool Flow™ ventilek. Výsledkem je o 36 %, 56 %, nebo o 185 % více vydechovaného vzduchu procházejícího ventilkem u řady 9300+Gen3 ve srovnání s předchůdcem Aura™ 9300+ (srovnání produktů FFP3, FFP2, FFP1).

  Cool Flow™ Comfort ventilek tedy pomáhá volnějšímu dýchání a poskytuje uživateli vyšší pohodlí, proto jsou respirátory s ventilkem 9300+Gen3 ideální na dlouhé nošení, zejména v horkých, vlhkých nebo fyzicky náročných prostředích.


Rozdíl v pohodlí s 3M™ Cool Flow™ Comfort ventilkem

Teplotní snímkování* pro vyhodnocení vnější teploty povrchu respirátoru. Barvy na teplotních obrázcích ukazují, jak se povrchová teplota respirátorů mění, když se uživatel nadechuje (modrá – fialová) a vydechuje (žlutá – červená).

 • Inhalation with both valved and unvalved respirators

  9320+Gen3 bez ventilku    9322+Gen3 s ventilkem

  Nadechování:
  Vysoce výkonné filtrační medium 3M umožňuje snadné nadechování chladnějšího vnějšího vzduchu přes respirátor.
  Když se uživatel nadechne, povrchová teplota se sníží, protože je vzduch tlačen respirátorem, jak ukazuje fialová barva. Plastový kryt 3M™ Cool Flow™ Comfort ventilku zachytává část tepla, protože má teplejší termální stopu po celý dýchací cyklus.

 • Exhalation with both valved and unvalved respirators

  9320+Gen3 bez ventilku    9322+Gen3 s ventilkem

  Vydechování:
  Když uživatel vydechne, respirátor se naplní teplým, vlhkým vzduchem, jak je vidět podle žluté a červené barvy. Všimněte si, že respirátor s Cool Flow™ Comfort ventilkem napravo uvolňuje teplý, vlhký vzduch, takže umožňuje, aby povrchová teplota respirátoru zůstávala nižší.

  *Testování bylo provedeno pomocí dýchacího simulátoru při 85 litrech za minutu s vydechovaným vzduchem o teplotě 36 °C a 90% relativní vlhkosti.


 • Breathing Resistance on different respirator models

  Zachovejte chladnou hlavu s 3M™ Cool Flow™ Comfort ventilkem

  Čím nižší odpor dýchání, tím snazší je pro uživatele nádech a výdech, což by mělo přispívat k vyššímu pohodlí. Respirátory s 3M™ Cool Flow™ Comfort ventilkem mají menší odpor průtoku vzduchu při vydechování než produkty 3M bez ventilku*.

  V grafu nalevo můžete na srovnání ekvivalentních produktů 9300+Gen3 s ventilkem a bez něj, vidět vliv Cool Flow™ Comfort ventilku na dýchací odpor.


K dosažení stejné úrovně ochrany je třeba méně filtračního média

 • Filter Fibre
  „Čím lepší náboj, tím větší oblast zachycení…

  Každé vlákno ve struktuře 3M AEM má díky jedinečnému výrobnímu procesu velmi velký elektrostatický náboj. Tato vysoká úroveň nabití umožňuje, aby každé vlákno AEM ve filtru 3M přitahovalo částice z větší oblasti, takže je prakticky vtahuje a odděluje od sebe.“

 • Comparison of Filter Media
  …k dosažení stejné úrovně ochrany je tak třeba méně filtračních vláken.

  Silný náboj 3M AEM znamená, že je potřeba méně vláken pro efektivní zachycování částic. Díky tomu může společnost 3M zkonstruovat efektivní filtr s mnohem otevřenější strukturou, než mají konvenční elektretové filtry, což uvolňuje průchod vzduchu.


 • Technologie filtru s malým odporem dýchání

  Technologie filtračního media s malým odporem dýchání

  Jednorázové respirátory 3M™ Aura™ 9300+Gen3 jsou vybaveny filtrační technologií AEM (inovované filtrační medium), která pomáhá minimalizovat dýchací odpor. To umožňuje větší filtrační výkon s menší námahou na straně uživatele, takže je ochrana ještě méně obtěžující.
  V grafu vlevo můžete vidět dýchací odpor řady 9300+Gen3 ve srovnání se standardním limitem normy EN 149.


Rozhovor s vývojářem

 • developer

  Zjistěte více od vývojáře technologie uvnitř nového 3M™ Cool Flow™ Comfort ventilku v našem exkluzivním rozhovoru.

  SPUSTIT VIDEO

   


3M™ Aura™, Respirátory